Gimnazijos projektas „Už jūsų ir mūsų laisvę 1918 – 2018“

Projekte ,,Už jūsų ir mūsų laisvę“, skirtas Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, 2018m. buvo realizuotos tokios projekto veiklos:

• Mokinių referatai apie įžymius Lietuvos ir Lenkijos politinius ir karinius veikėjus:
  1. Basanavičių, A. Smetoną, J. Pilsudskį, R. Dmovskį, brolius Narutavičius ir kitus.
  • Lietuvos nepriklausomybės akto pasirašymo inscenizacija bei dalyvavimas vasario mėnesio įvykių minėjimo renginiuose.
  • Dailės konkursas ,,Kovotojai už laisvę“, kuriame dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų mokiniai: Vilniaus Lelevelio gimnazijos, Vilniaus Liepkalnio pagrindinės mokyklos, Vilniaus Lazdynų mokyklos. Konkurso laimėtojai dalyvavo ekskursijoje į Varšuvą.
  • Lenkijos nepriklausomybės iškilmingas minėjimas Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijoje: inscenizacija , skirta svarbiausiems kovų dėl laisvės epizodams , jų reikšmei paminėti.
  • Edukacinės ekskursijos : į Zalavą (Pilsudskio gimtinę), į Varšuvą, į Žemaitiją ,,Narutavičių keliais“, kurios praplėtė mokinių žinias apie įžymius kovos už laisvę veikėjus. Mokiniai lankėsi Telšiuose, Alsėdžiuose ir Brėvikiuose, sužinojo apie brolių Narutavičių gyvenimą ir likimą.

Projekto rėmėjas – Lenkijos Respublikos Senatas.